| koral a întrebat:

am si eu o durere in partea dreapta jos...car isi tot schimba pozitia, daca este bine spus asa, preponderenta fiind exact la incheietura piciorului, si vad ca inainteaza spre rinichi, am incercat sa apas sa vad daca este vb de apendicita, dar cand apas nu simt nimic, cineva vreo idee? ce doctor sa consult? multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ragaman a răspuns:

Depinde de tipul durerii, pot fi multe diagnostice. cel mai bine e sa mergi la medicul de familie care o sa-ti faca trimitere la un medic specialist.

2 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Mergi la un doctor de interne sau medic de familie!

| CrazyFrog a răspuns:

Poate ai hernie sau chiar probleme cu apendicele, mergi la doctorul de familie sau la urgente, ei iti vor spune exact (ai grija daca ai probleme cu apendicita atuci ei te vor duce direct in sala de operatie si te vor "taia") happy