| Gabriel_Ionasc_1988 a întrebat:

Sal,e cineva care si-a facut operatie cu lase la ochi pentru miopie sau astigmatism? as vrea sa stiu daca ati avut complcomplicatii dupa sau daca revin dioptriile inapoi cu timpul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Eu nu am facut operatie, dar cred ca iti pot spune ceva util : iti revin diptriile daca in timpul precizat de medic : 3-6 luni, depinde de situatie, ai stari afective puternice : ras, plans, necaz, daca te expui soarelui puternic - de preferst ochelari de soare, sa nu privesti pe cat posibil spre cer cand e foarte insorit, etc.
Daca ai grija la aceste lucruri in timpul precizat de medic, nu iti revin dioptriile. Suna dificil, dar trebuie respectat 'regimul'

| Gabriel_Ionasc_1988 explică (pentru Mayar):

Mersi de raspuns, daca e asa cum zici merita sa o fac