| Anonim0091 a întrebat:

Sal TPU, aseara m-am chinuit juma de ora sa adorm iar la noapte m-am trezit de 7 ori si imi lua cam un sfert de ora sa adorm din noucrying( inainte.sa.ma culc am mancat un sandvich. cu 2 ore inainte de sandwich am baut o bere. Abia m-am putut sa ma ridic sa iau telefonul asa de obosit suntsad pana acum dormeam foarte bine, de obicei dorm chiar si 11 ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Probabil esti stresat. Incearca sa te culci si te trezesti la aceeasi ora in fiecare zi. Evita mancarurile grele inainte de somn, ia ultima masa cu vreo 2 ore inainte de culcare si evita inainte de somn consumul de alcool, cofeina, tigari sau sportul. Incearca sa te relaxezi inainte de a te pune sa dormi, citeste o carte, asculta muzica relaxanta, fa o baie calda in care ai pus cateva picaturi de ulei esential de lavanda.
Uneori iti este greu sa adormi si din cauza ca esti prea obosit, serios vorbesc.

| Trandafirulpasiunii a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa bei o cana de lapte inainte de somn pentru a adormi linistit nu o bere.