| VictorMihail1990 a întrebat:

Sal TPU, vreau sa ma apuc sa fumez.ceva sfaturi? Cand eram mic aveam probleme cu plamanii si ma duceam la salina pereti de sare, etc.dar acum nu mai am happy. primele simptome cv? Va rog ziceti-mi cum sa fumez prima oara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Milioane se chinuie sa se lase si tu o iei invers. bravo, ai o acadea cadou de la mine. bagi tigara in bot si tragi in plamani. daca nu iese ghinion. poate pana iti iese corect te apuca lasatul.
ce motive ai sa te apuci? toti prietenii fumeaza si tu esti mai prost si vrei si tu? ai griji atat de mari incat crezi ca tigarea e o scapare?

| cristimihailov a răspuns:

Daca ai timp... Da si tu o plimbare prin fundeni... Cauta saloanele cu boli terminale...

Ai pitea sa iei informatii de acolo...

| TOOL a răspuns:

Salut, Majoritatea ti-au recomandat sa nu fumezi, depinde si cati ani ai, depinde si daca parintii tai fumeaza.
Si inainte sa-ti dau 1 sfat, am auzit sute de inganfati gen : " Eu nu o sa ma apuc de fumat niciodata, nu-mi stric plamanii " si a 2 zi se ascundea cu tigara in spatele scolii.
Daca esti la liceu du-te cu aia de la tine din clasa care fumeaza, umbla asa o luna de zile cu ei, cerele o tigara / un fum, il tragi bine in piept ( daca o pufai nu-ti mai da nimeni a 2 oara, la fel si in cazul in care o uzi) tine tigara in mana dreapta intre aratator si mijlociu, si cand vrei s-o scrumezi o lovesti subtil cu degetul mare de la aceiasi mana, si incearca sa nu fumezi la vedere sa te vada toti, sa ajunga vorba la parintii tai.Totusi eu nu te incurajez sa fumezi nici sa nu fumezi, poate ca ai probleme pe cap si de aia vrei sa o faci, funda?

| Lariiiiiiii a răspuns:

Nu face asta! sad
O sa te distrugi.
Pa, pa.

| SilverF8ith a răspuns:

Cel mai sincer sfat... NU te apuca de fumat!

| ionutalex13 a răspuns:

Nu te apuca de fumat pentru ca fumatul dauneaza mai mult sexului masculin decat feminin

| Alina570 a răspuns:

Daca te apuci de fumat esti cel mai mare idiot.

| VictorMihail1990 explică (pentru Alina570):

Ce dracu nu are voie omu sa puna o intrebare ca vai e idiot, nu am nevoie de raspunsuri din astea, nu v-am intrebat cum sa ma las de fumat, e alegerea mea asa ca jet out

| Alina570 a răspuns (pentru VictorMihail1990):

Mai vorbim peste 20-40 de ani

| valentinp02 a răspuns:

Eu spun sa incepi usor(1-2 tigari pe zi).Dar dupa aceea o sa vrei mereu sa fumezi. Faci cum vrei.Mult noroc!

| valentinp02 a răspuns:

Nu e bine sa fumezi.