| Guess00 a întrebat:

Sall. Am cumparat si eu zineryt si skinoren, si nu stiu care trebuie dimineata si seara sau le dau pe amandoua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

Cu skinoren da-te seara ca in perioada asta e soare si dc te dai dimineata te poti arde si vei regreta crede-ma ca stiu ce iti spun. Iar cu Zynerit nu sti ce sa iti zic, stiu ca aveam o verisoara care se dadea tot seara.
Cu skinoren te poti da si dimineata dar sa fi atent sa nu stai in soare ca e nasol te poti arde. Poti sa te dai si cu o crema de protectie solara ca sa te protejezi. Te dai cu ea dupa ce te dai cu skinoren la vreo 5 10 minute dupa. Pt ten gras iti recomand Hyseak Fluid 20 30 ca 50 e prea grasa si se vede nasol pe ten. Am eu 50 si imi cam ingrasa tenul si nu imi place. Stiu ca cele de 20 30 ar fi mai putin grase dar nu stiu sigur pana nu incerci nu ai de unde sa stii.

1 răspuns:
| ioniiiiiM a răspuns:

Si eu am avut acest tratament!

Tin minte ca dimineata si seara ma spalam cu gelul de fata bioderma, dupa (dimineata) ma dadeam cu zineryt iar (seara) cu skinoren. Fundapuppy dog eyes!