| PliktisealaKillZone a întrebat:

Sall! Am o intrebare....Recent m-am apucat de fumat, si dupa ce fumez am o stare de ameteala si simt un gol in stomac+un gust amar in gat....Asta inseamna ca e grav?(am 14 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daydreamer a răspuns:

Inca nu te-ai obisnuit cu nicotina...Eu fumez de cca doi ani, dar odata la cateva zile, adica foarte putin si inca mai am acele stari. Se vor diminua doar daca vei fuma zilnic minim 5 tigari pe zi.

| PliktisealaKillZone explică (pentru daydreamer):

Asta e faza ca eu fumez atunci cand sunt cu cineva nu tot timpu adica cam 1 sau 2 tigari pe zi(sau 4, 5 pe saptamana) straight face

| Andr3 a răspuns (pentru daydreamer):

Ce sfat bun laughing sa fumeze minim 5 tiari pe zi? daca face asta in 5-6 ani plamanii lui deja sunt varza si la 40 de ani e mort straight face

| daydreamer a răspuns (pentru Andr3):

Sunt altii care fumeaza cu pachetele si n-au nici pe naiba. Sunt constienta si asa trebuie sa fie si el, ca sanatatea tot ii va fi afectata odata si-odata.

8 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Frate ai 14 ani!straight face A innebunit lumea...tu iti dai seama k organismul tau nu este nici dezvoltat complet inca dar sa suporte si tigarile tale.Gustul amar e probabil de la fum, iar starea de ameteala tot din cauza fumului si a ceea ce contine o tigara.Continua si in cativa ani o sa regreti cand vei avea probleme de sanatate

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Mai bine te lasi straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Organismul tau nu reactioneaza deloc bine la nicotina. Partea cu gustul amar nu ti se pare normal dupa ce tragi fum in tine?

Iti recomand sa continui sa fumezi ca e cool.

| enola11pink a răspuns:

14 ani? Gîndeşte-te la viitorul tău, lasă naibii fumatul, iar de simţurile care le zici că le ai...nu e grav, dar dacă continui într-o perioadă scurtă de timp o să apară şi problemele de care n-o să fii fericit! Sfatul meu e să laşi ţigara acum, ar putea apărea o mulţime de probleme dacă ai fuma în continuare!straight face

| Deya1 a răspuns:

Lasă-te de fumat şi o să-ţi treacă!