| Enzo_3293 a întrebat:

Sall ce ar trebui sa faca un copil mic ( 12 ani) ca sa creasca in inaltime el este fft scund de asemenea si parintii lui deci stiti ceva pentru a se inalta eu stiu doar niste pastile dar te si ingrasa si nu vreau asa ceva deci va rog dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, inotul e cel mai recomandat pentru ca pune in miscare toate perechile de muschi, dar atentie ca prea mult inot slabeste, deci trebuie facut ceva cu recomandare, nu de capul tau...papa si o zi bunawave

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca baschet si inoata. lasa pastilele. ai rabdare, la 12 ani esti departe de inaltimea ta 'finala'. o sa mai cresti. iar sporturi precum baschetul si inotul te dezvolta din pdv fizic.

| Enzo_3293 explică:

Multumesc pentru rasounsuri dar baiatul este foarte scund toti rad de el si el joaca baschet de 1 an n-am observat mare diferenta dar tot cel mai scund din clasa este