| NuamnumesuntANM a întrebat:

Sall cum sa scap de durerea de gat cu pastile si sirop nu merge ca am incercatlaughing stiti alte metode si cateodata ma doare limba in partea dreapta dar nu stiu de ce.crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mâncărici a răspuns:

Cel mai probabil limba te doare dein cauza amigdalelor, laringe! Ai fost la un O.R.L? Incearca septilin ( 3-6 luni 2 pe zi ) Le gasesti la farmacie, in jur de 24 lei, dar cel mai bine e sa te controleze un orl, sau ai putea sa faci remedii ''babesti'' ( scuze exprimarea) pui cartofi calzi in spirt si ii infasori in jurul gatului! Sper ca am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

AntiGrip de la Dacia Plant - functioneaza de fiecare data. Lasa porcariile de farmacie sau siropurile expectorante.

| schajuman1344 a răspuns:

Incearca Bitter Suedez. Sa fie original (are o eticheta stralucitoare pe el). E cel mai bun medicament pentru orice.

| NoobOrPro a răspuns:

Pentru limba ia Glicerina Boraxata, iar pentru durerea in gat ia eurespal