| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
Cand merg ma doare câteodată in partea dreapta jos, nu stiu daca este de la ficat dar peste câteva minute durerea trece
De la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi apendicita. Mergi la un medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi nene la doctor numai confunda ti TPU cu UPU, sună la salvare si vin ei in 100 de ani si te consultă

| sierra1 a răspuns:

Nu cumva o fi vreo sarcină?

| CorleoneGyovanny explică (pentru sierra1):

Sunt băiat ????

| sierra1 a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

~ma doare câteodată in partea dreapta jos...De la ce poate sa fie?~

crezi că veun medic te consultă online? nope, așa că du-te la unul real DACĂ ce spui e real

| Freya1 a răspuns:

Doar un medic poate s aici spună în urma unui consult.

În dreapta jos nu e ficatul, ficatul e sub coaste în dreapta.Acolo poate fi apendicita, sau dureri apoase sa provină de la hernie.Acum nu e neapărat sa ai asta tu, poate sa fie doar ceva de moment de la un ligament sau mușchi, asta doar medicul știe.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Consultă un medicul de familie sau cere-i să-ți elibereze o trimitere dacă simptomele te îngrijorează.