| UnBaiat439 a întrebat:

Sall. Ieri am fost la doctor cu o durere groaznica de ureche. Am aflat ca am otita. Am luat antibiotic. Nu ma mai doare, dar nu mai prea aud cu urechea. Iau augmentin de 875 din 12 in 12 ore si ibuprofen de 400 tot din 12 in 12 ore. Din 8 in 8 imi pun 2 picuri de solutie auriculara. Este normal sa nu aud?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,si eu am avut otita urechea e mai mult infundata si asta se datoreaza timpanului care este mai umflat ia in continuare tratamentul si cand o sa-ti treaca n-o sa mai ai nimic

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este relativ normal, dar, în 2-3 zile, ar trebui să se retragă inflamaţia şi să auzi mai bine.

În cazul în care situaţia NU se îmbunătăţeşte, atunci trebuie să mergi iar la ORL.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| SimonaCristina a răspuns:

E normal la debutul tratamentului, asteapta sa-si faca efectul...