| UnBaiat439 a întrebat:

Am fost la doctor acum 3 zile si am aflat ca am otita. La inceput m-a durut. Am luat augmentin si ibuprofen (de 2 ori pe zi). Nu ma mai doare, nu mai am senzatia ca urechea imi este infundata, dar aud un sunet in ea si nu prea aud chestile din jurul meu( voci, TV, muzica) cu urechea respectiva. Am 3 zile de tratament. Ar trebui sa ma ingrijorez fiindca nu aud prea bine chestiile din jurul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Dureaza pana se vindeca procesul inflamator din urechea interna, fa tratamentul complet( cel putin o saptamana), auzul isi va reveni.

| Mrme a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, este foarte normal sa se intample asa. Stai linistita iti va trece curand.

| UnBaiat439 explică (pentru Mrme):

Cam in cat timp? Stii vine Craciunulbig grin : iesiri in oras, combinatii :d cum sa ies eu cand sunt aproape surd de o ureche? big grin

| Mrme a răspuns (pentru UnBaiat439):

Normal ar trebui sa treaca dupa o saptamana.

| UnBaiat439 explică (pentru Mrme):

O saptamanaa... straight face Pai mie a inceput doar vineri dimineata straight face

| Mrme a răspuns (pentru UnBaiat439):

O saptamana dupa ce ai administrat medicamentul, dar stai linistita, asta nu e batut in cuie depinde oarecum si de fiecare in parte.