| xIonutzu a întrebat:

acum 10 minute am alergat prin curte si am vazut ca imi bate inima foarte repede asa e normal? si am mai vazut ca nu imi bate doar in stanga ci si in mijlocul pieptului asa trebuie sa se vada cand bate si in mijloc? pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Faptul ca ai alergat iti face inima sa bata mai tare, dar trebuie sa stii ca inima e asezata in mijlocul pieptului nu in stanga.Are varful mai spre stanga de asta iti da impresia ca se afla in stanga.Si api e normal. Uneori cand alerg mai tare imi simt pulsatiile inimii si in dreapta, asta pentru ca vasele de sange sunt in conexiune cu inima, deci stai linistit/a

4 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

E normal, mai ales pentru daca ai alergat.

| 7Mary7 a răspuns (pentru 7Mary7):

Mai ales daca ai alergat*

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Inim%C4%83 uita-te la poze si iti vei da seama. app, si da, este foarte normal sa-ti bata inima repede dupa ce ai facut un efort fizic, deoarece ai pus sangele in miscare si dupa cum sti inima pompeaza sangele, si mie mi se intampla asta dese ori cand fac un efort fizic si nu patesc nimic grav...ba chiar alergarea (dupa medicul meu de familie) este necesara corpului pentru a-ti oxigena creierul si... a trai

| JnY a răspuns:

Da!laughing)E normal!