| anonim_4396 a întrebat:

Acum jumatate de ora m-a piscat o albina de picior si s-a umflat locul respectiv. Cand m-a piscat m-am uitat repede dupa ac. Nus tiu. s-ar putea sa-l dat jos fara sa ma uit, dar n-am vazut nici un ac si mie cam frica acum. Se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Nu, nu se poate intampla nimic atata timp cat nu ai alergie la albine. Daca acul nu a cazut, o sa cada sigur din cauza umflaturii. Si pe mine m-a piscat o albina in picior si nu am scos acul, dar nu am patit nimic. Pune foitze de ceapa pe umflatura, asta sigur o sa mai reduca din durere, si din umflatura si face si acul sa cada in caz ca nu a cazut.

2 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Pe mine ma intepat o albina de gat si n-am avut nici pe dracu!

| sunkid a răspuns:

Stai linistit, si pe mine m-au piscat albinele si nu am patit nimic. doar se umfal si te doare, pune si tu ceva rece acolo si o sa iti treaca. Recomand gheata.