| Alogin a întrebat:

SAll TPU! Am o intrebare. Am inceput tratament cu Nolicin in aceasta seara si acum imi vine sa vomit. Iau nolicin fiindca fac infectii urinare repetate si acum o sapt am terminat injectiile cu gentamicina si ceftamil. De ce imi vine sa vomit si ma doare si capul. eu mai iau si uractiv si decasept pentru ca am racit si ma cam doare in gat. Stie cineva sa imi spuna ce poate fi? Nu este prima data cand iau nolicin. Dau fundita puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

De la atatea antibiotice,ti s-a dezechilibrat flora intestinala,pentru infectii urinare e mult mai bun Urinal Akut,si e si natural,si pe langa asta mai poti lua urogen si renostim tinctura,toate sunt din plante,le gasesti la plafar, eu din astea iau cand am infectie urinara
si pentru greata pe care o ai, tot de la plafar iti recomand anghinare capsule, tot ce ti-am recomandat le-am incercat si eu, si le folosesc de cate ori e cazul

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Presupun ca iei Nolicin la recomandarea medicului. Nolicin este un antibiotic care se inghite. Pana sa se absoarba din intestin, actioneaza si pe flora intestinala, ucigand o parte din microbii folositori care ne populeaza in mod normal intestinul. La orice tratament antibiotic e bine sa asociezi si niste probiotice si prebiotice, pentru a evita dezechilibrele florei intestinale normale. Sunt enorm de multe produse de acest gen pe piata. Incearca BioSun, cate 2 capsule pe zi, la mese. Are avantajul ca contine si prebiotice si probiotice in aceeasi capsula.
Iar Nolicinul ia-l cu 1 ora inainte de mese, pe stomacul gol, cu apa multa.

| Alogin explică (pentru Empathizer):

Da si este a doua zi de tratament si ma doare burta cam laa 1 ora dupa ce il iau
ar treu sa numai iau?

| Empathizer a răspuns (pentru Alogin):

Nu intrerupe tratamentul cu Nolicin, doar adauga ce ti-am spus.