| marianadriann a întrebat:

am o problema de cateva luni in partea dreapta sub coaste, un fel de discomfort. NU este durere, NU sunt intepaturi este doar un discomfort care uneori se simte mai tare uneori mai slab iar daca apas in acea zona parca imi vine sa ragai. Inainte nu prea mancam si toata ziua beam doar cafea si 1-2 litri de cola in fiecare zi. Acum nu mai beau deloc cola si mananc 2-3 mese pe zi dar discomfortul tot nu a disparut. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o problema a colecistului. Daca dupa 8 luni de regim normal de viata nu se amelioreaza, discuta cu medicul de familie. Nu te astepta la imbunatatori rapide, in 2-3 luni de la renuntarea la abuzul de cola si cafea, ai rabdare, primele imbunatatiri pot aparea dupa vreo 6 luni