| AVRILavigne1000 a întrebat:

am si eu o problema cam de ani buni am cosuri pe frunte si pe nas si as vrea sa scap de ele ma spal me fata des cu gandul ca o sa treaca(de aia acum sunt racita).cum sa le fac sa dispara?!?!?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rozalia2001 a răspuns:

Pai...tre sa ti mereu parul prins sau nu neaparat doar sa nu-ti vina pe fata...si tiam zis..tre sa iti iei chestia aia de la oriflame.e super buna

10 răspunsuri:
| AgentulVIPPro a răspuns:

Buna catalinazuzi! e eficent sa te speli pe fata cu sapun si apa dar nu e suficient! am avut si eu problema ta! uite cum am scapat eu de ele! mai intai iti dai cu spirt pe fata! pentru ca le usuca! nu freca! tamponeaza! dupa jumatate de ora spalate pe fata cu apa si sapun ca sa ti se deschida porii si dupa dati cu o crema grasa pe fata! si frectioneaza pana intra in piele! sambata si dumineca poti sa te dai cu pasta de dinti pentru ca le usuca! are acelasi rol ca spirtu numai ca e mai bun! pasta de dinti mentolata! papa! sper ca ti-am fost de foloss! funda plss!

| AgentulVIPPro a răspuns:

Nulaughing! asa mam obisnuit!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe puncte negre si cosuri, pe toata fata..nas…barbie…gat…etc
Am mers la un doctor dermatolog foarte bun si mi-a dat un tratament „minune".

Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

In cateva zile deja efectele se vedeau, tenul a devenit mai luminos, iar cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce.
Apoi treptat s-au uscat complet si am ramas cu un ten foarte curat.
Iti recomand cu ceea mai mare incredere produsele.

| Rozalia2001 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si mi-am luat o chestie de la oriflame "pur naturale organic" si chiar am scapat de cosuri..bn ele mai apar dar sa stii ca nu trebuie sa iti ti parul pe fata..eu asa faceam si aveam frumtea plina

| AVRILavigne1000 explică (pentru Rozalia2001):

Da stiu eu am bretonul mare cam pana la barba dar de la 10 ani l-am obisnuit pe spate si cosurile sunt mai multe

| AVRILavigne1000 explică (pentru Rozalia2001):

Da asa fac il prin in coada mereu mersi apreciez

| Rozalia2001 a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Nu ai pentru ce

| Rozalia2001 a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Pai...tre sa ti mereu parul prins sau nu neaparat doar sa nu-ti vina pe fata...si tiam zis..tre sa iti iei chestia aia de la oriflame.e super buna

| roxanna9031 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un dermatolog. o sa iti dea un tratament sa scapi de acnee.

| ビアンカ a răspuns:

Nu o sa treaca daca te speli des pe fata, crede-ma stiu asta din propria experienta.Nu pune mana pe ele, nu le stoarce o sa apara mai multe. Uite aici un site care s-ar putea sa te ajute:http://www.eva.ro/......tml.Bafta!