| TrolFrezze a întrebat:

As avea nevoie de un aparat dentar fix, dar din cauza situatiei financiare... as vrea pana in 10 milioane. Nu pot sa dau 10 milioane pe un aparat... Daca stiti un site sau un ortodont de unde pot achizitiona un aparat mai ieftin v-as ramane dator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună! Eu am purtat aparat dentar timp de un an(3 luni nu am fost să îi schimbe sârmele) şi mi s-au aşezat frumos dinţii. Am plătit 27 de milioane doar pentru dinţii de sus.
Nu îţi recomand să comanzi piesele şi sârmele de pe internet, cel mai sigur şi igienic este de la ortodont. Nu cred că ortodontul o să accepte să îţi pună piesele şi sârmele comandate de pe internet pentru un preţ mai mic, este un risc mare pentru el dacă ţi se întâmplă ceva.
Cu 10 milioane îţi poţi pune aparat mobil, dar nu este aşa eficient. Nici eu nu aveam banii necesari, dar am facut împrumut la bancă. Mai poţi aştepta, ştiu că este scump.

| TrolFrezze explică (pentru FemeiaPisică):

Ortodontul meu a spus ca poate sa-mi faca rost la 10 milioane... dar este putin cam scump pentru mine. Si nu pot nici sa fac imprumut... Nu stiu ce sa fac.