| anonim_4396 a întrebat:

Azi am jucat fotbal la scoala am dat de mai multe ori in minge apoidupa vreo 10 min numai puteam ridica talpa piciorului nu am forta in ea sta bleaga straight face si e si putin rece talpta de la glezna in jos numai pot misca incerc sa misc simt ceva ca un blocaj in tibie mai jos de genunchi! ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Pune gheata in locu in care simti durere, batista cu apa rece si crema mentolata pentru dureri ( nu mai stiu numele ).

| octha a răspuns:

Nu-ti amintesti daca ai cazut/calcat cumva gresit? eu mi-am scrantit glezna tot la fotball.un leac pentru durere(daca ai) ia o ceapa,dejojesteo,scoate foile de ceapa,pune in foi sare, otet, pune foile intr-un prosop, o carpa ceva care sa tina acolo la picior ceapa, si a 2 zi n-o sa mai ai nimic.saami dai mesaj daca a mers