| dragonballz a întrebat:

cunoasteti practicanti de karate kyokushin care la inceput erau foarte timizi aveau mari emotii si apoi au devenit mari luptatori sau campioni? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Practic shotokan, dacă vrei să ştii ceva, laşi mesaj.

| dragonballz explică (pentru MyObsession):

Cunosti vreun practicant de shotokan care la inceput era mai timid mai fricos si care a ajuns campion

| Aberdeen a răspuns (pentru dragonballz):

Si eu practic shotokan de aproximativ 4 luni de zile, si pot sa-ti spun ca ne confera incredere in noi, si asta, bineinteles, prin multa staruita se poate vedea lejer.chiar daca poate parea mult sau greu, fara sacrificii nu faci nimic, si asta au demonstrat-o multi maestrii.

sper ca te-am ajutat.o zi buna