| DaniTDCI a întrebat:

de dimineata nu am avut nimic, dar dupa 1 ora a inceput sa ma doara la gat,ceva vena sau tendon nu stiu exact ce este,la ceafa in partea dreapta si nu pot indoi capul spre dreapta,pot,doar putin, va rog ajutati-ma raman dator + funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

1. Nu e nici o raceala.
2. Ai dormit prost (adica ai dormit cu capul pe o parte diferita a corpului).
3. Iti trece dupa o zi/doua. Nu e ceva de care sa te duci la medic.
4. Funda?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Posibil, sa fi contactat o raceala. Sau sa fi facut o nevralgie. De asemena poate ai dormit stramb. Vezi pana maine poimaine, si du-te luni la doctor daca persita problema. Eu nu cred ca este o problema sincer, vezi tu pana luni. Oricum, sanatate!

| Dintrebare a răspuns:

Ai dormit prost. Nu o sa patesti nimic grav, dar o sa te doara toata ziua

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Ai torticolis. Nu este nimic grav dar ai nevoie de tratament. Iti trece in maxim 3 zile daca chiar este torticolis. Patesti asta de la miscari bruste sau schimbarea temperaturii. Daca iti trosnesti gatul sau stai sub aerul condtionat de exemplu.