| Alexandra101010 a întrebat:

happy! Exista o problema. eu nu vreau sa slabesc din toate. doar din picioare apoi din burta! ce sport sa fac? abdomene? sau? nu am nici o idee.sad ajutati-ma dati-mi sfaturi. spuneti-mi ce pot sa mananc in fiecare zii si la ce ora? numi gasesc meniu is confuzastraight facesad ajutati-ma voi! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o dieta sinucigasa si nu inteleg ce medic nebun ti-a prescris-o. Dar tu nu ai cunostinte minime de biologie ca sa vezi ca asa ceva este gresit profund? Trebuie sa mananci in fiecare zi lactate si carne slaba ca sa-ti furnizezi cantitatea necesara de proteine. Tu mananci mult zahar (morcovii sunt dulci si intr-o dieta ai voie maxim 50 de grame de morcov pe zi). fac pariu ca mananci fructe necantarite si fara sa tii cont de continutul lor in zahar. Asta duce la o mare cantitate de zahar care te va impiedica sa slabesti cat ai putea cu o dieta normala si la o cantitate insuficienta de proteine de buna calitate care te va imbolnavi, consumand din masa mulsculara si rarefiind oasele.
Dietele se tin cu cap, nu dupa ureche sau dupa net, cu supraveghere si cantarirea alimentelor. Trebuie sa fii atenta sa mananci suficiente proteine de buna calitate, cat mai putine glucide si grasimi. Fructele se cantaresc intotdeauna si exista cantitati permise in functie de zaharul pe care il contin. Nu exista dieta fara carne slaba fiarta si lactate degresate.

2 răspunsuri:
| greieras a răspuns:

Este bine sa faci un program de exercitii fizice complet sa incepi cu incarzire alergare, putina viteza, apoi bine cunoscutele abdomene geno. flexiuni happyBafta

| cristina_8819 a răspuns:

Si eu sunt in siituatia ta.big grin dar eu mananc salate si fructe, dar exercitii nu prea fac dar asta dureaza doar vromax 3 zile ca dupa ma apuc de dulciurilaughing apucat.te de sport si nu mai manca dulce si prajit succes!