| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU-isti si TPU-iste! Am 13 ani jumate, ultima data cand mam masurat(pe la inceputul ierni trecute) aveam 1.77 iar acum probabil mai mult(cresc foarte repede), chestia e ca am cam 85 de kile,dar nu se observa,iese doar burta putin in relief, insa nu arat prea sunkos.E normal sa am atatea kile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiCh197 a răspuns:

Chiar nu conteaza de cate ori,, bagi,, laughing dar sa nu mananci dupa 6 sau 7 big grin
si mno...inotul i boon happy

4 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html Multe legume, foarte putina carne, 2 fructe pe zi, fara mancaruri uleioase, mai deloc zahar(in special sucurile dulci cola etc.). slabesti sigur. daca vei avea apoi ameteli e de la faptul ca nu mananci destule legume. e mai usor sa slabesti acum decat cand vei fi la 25 de ani sa zicem.

| Anonima163333 a răspuns:

SA presupunem ca ai 1.80 acum.nu,nu-i normal sa ai atatea kg.Maxim ar fi, pentru inaltimea si varsta ta 75-77 de kg. Apuca-te serios de sport.

ps; acum m-am uitat si am vazut ca e din 2015 postarea. Sper ca ai mai slabit.Succes in continuare!

| MihaiCh197 a răspuns:

Nasol....cam nu frate...eu am 17 si am 85.sa incepi sa fugi big grin si sa nu mai mananci dupa 7, macar.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiCh197):

Vara inot zilnic, alerg, merg prin oras cu prieteni la o samanta la un suc, insa bag in mine de 5 ori pe zi.

| MihaiCh197 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu conteaza de cate ori,, bagi,, laughing dar sa nu mananci dupa 6 sau 7 big grin
si mno...inotul i boon happy