| Razva26 a întrebat:

Salunt TPU. am o mica problema daca se poate numi asa..de cand ma stiu am avut burta, nu sunt gras dar cred ca este mostenire de familie laughing si tata si bunicul meu au burta eu am 17 ani 1, 75m si 70 kg ma poate ajuta cineva cu un sfat, o idee cum sa dau din grasimea de pe burta jos? pentru un sfat util dau funda happy. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Daca zici ca nu esti gras, faza cu mostenirea de familie nu e deloc o scuza buna.Trebuie sa te antrenezi din greu.In 2 saptamani nimeni nu da jos burta.Trebuie sa fii motivat si sa te gandeti la patratelele pe care o sa le ai in viitor. Daca tie prea lene siguri iti poti acorda 10 minute ca sa faci urmatoarele exercitii:http://www.youtube.com/watch?v=cfY_4m3RVRc

Nu exista scuze pentru a nu te antrena!

Uita-te la clipul asta!:http://www.youtube.com/watch?v=qX9FSZJu448
Daca tipu asta a putut chiar daca era paralizat la picioare sa se antreneze de ce nu ai putea tu sa dai cateva kilograme jos! Bafta(Si eu am fost burtos da acuma am patratele.)

| Razva26 explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

Am facut fotbal 4 ani dar din cauza unor probleme la genuchi am renuntat si usor usor a inceput sa "creasca" burtalaughing nu aveam patratele nici atunci dar nici burta nu aveam.
o intrebare ajuta la ceva daca i-mi infasor burta in folie? atunci cand fac sport?

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Razva26):

Refolmuleaza intrebarea, ca ceva imi scapa!

| Razva26 explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

De exemplu cand alerg ajuta la ceva daca imi infasor abdomenul in folie de bucatarie? adica daca ajuta sa slabesc mai repede.

| Razva26 explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

Poti sa-mi lasi te rog un Id. de messenger sau de skype sau sa-mi spui aici te rog cum ai reusit sa dai burta jos, ce exercitii ai folosit? As fi recunoscator daca m-ai ajuta.Multumesc

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Razva26):

Lasa-mi mesaj privat aici pe TPU si o sa te ajut cat pot!(am niste probleme asa ca sper ca ai rabdare pana vineri si o sa incerc sa intru)

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Razva26):

Vezi ca ti-am trimis de ce ai nevoie!

8 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Buna!
Daca zici ca e trasatur ade familie, nu o poti înlătura in totalitate.
Cauta pe youtube, belly fat work out.
O sa gasesti multe tutoriale.
Bafta!

| Andreeac33 a răspuns:

Nu mai manca paine, dulciuri, prajeli si nu mai bea sucuri.Alearga aprox. 30 minute zilnic si fa cateva abdomene.