| Kashhe a întrebat:

Aș avea o întrebare: există consecințe în cazul în care fumez un singur pachet de țigări, iar după nu mai fumez deloc? Mă refer la consecințe fizice ce să-mi afecteze viața de zi cu zi, adică să nu mai pot alerga ca lumea, să nu mai pot face exerciții normal sau genul de la un singur pachet.
Mulțumesc anticipat și ofer fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WorldPeace a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa te opresti la primul pachet. Daca incepi sa fumezi, o sa fie greu sa renunti. Insa, daca vrei sa fumezi doar un pachet, nu o sa te afecteze grav. Daca continui cu un al 2-lea pachet o sa ajungi sa nu mai poti alerga prea mult (o sa simti ca nu mai ai aer), pe scurt, fumatul activ si pasiv iti afecteaza tot corpul. Daca vrei sa vezi cum e sa fumezi, cumperi o tigara de la magazinu' din colt si aia e, nu ai nevoie de un pachet!

| Kashhe explică (pentru WorldPeace):

Mulțumesc frumos de răspuns! happy

2 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Consecinta? O sa poti alerga Mai bine daca te lasi de fumat! Restul sunt mituri.