| FlorinFRN a întrebat:

Acum 1 zi tata a pornit drujba ca sa taie un copac batran si surpins ca mic. Cateaua mea cand a auzit drujba a inceput sa chiorlae si este speriata. ESTE speriata si acum si nu mananca sau sa bea. Ea de cand o stiu eu este o catelusa mai sperioasa si jucausa, acum sta pitita toata ziua. FUNDAalertaCATEL.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Snowa a răspuns:

Buna!
Nu sunt experta in cainii pentru ca am avut doar animale mici sau exotice, dar poate s-a speriat si o sa-i treaca in curand.
Daca ai adoptat-o poate cateaua ta a fost traumatizata si de asta s-a comportat asa.
Daca ar manca nu ar fi fost o problema prea mare, eu iti recomand sa mergi DE URGENTA la un veterinar! Poate murii deshidratata!

| FlorinFRN explică (pentru Snowa):

Ok multumesc o sa-i zic lui tata sa mergem ca sunt doar un copil de 12 ani si nu as putea sa o duc eu.

| Snowa a răspuns (pentru FlorinFRN):

Cu placere ^^