| darius29992 a întrebat:

De o vreme au inceput sa mi se faca niste bubite rosii pe tot scalpul,pe ceafea, dupa urechi, peste tot. Ma mananca uneori foarte tare iar daca ma scarpin, cum am scalpul sensibil mi se inroseste tot. Nu stiti ce am sau să imi recomandati ceva va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivanov27 a răspuns:

Salut, momentan ar fi bine sa nu te scarpin si sa te speli cu un sanpon natural pe care il gasesti la farmacie. Daca acestea nu dispar ar trebui sa te duci la un dermatolog.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar fi mai bine să te vadă un dermatolog.
Nu este normal să ți se înroșească scalpul.

| darius29992 explică (pentru Andreeush):

Am sa ma duc in curand, multumesc pentru raspuns!