| anonim_4396 a întrebat:

Salut,acum 3 zile am fost la sala si m-am intepat intr-un aparat (erau niste aschii metalice), se poate sa iau HIV sau hepatita?
Am auzit ca virusul hiv nu traieste in mediu mult timp ceva gen 30 de min...Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu ai cum sa faci hepatita sau sa iei virul HIV din asa ceva, in cel mai rau caz, daca era ruginita poti face un Tetanos, dar mergi si fa un vaccin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu, dar ar trebui sa refaci vaccinul antitetanos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Ar trebui sa faci vaccin antitetanos si analize, du-te la medic si fii fara griji.
O zi excelenta!

| hummmer a răspuns:

Vaccin antitetanos si un set de analize[desi nu cred sa fi luat ceva, pentru linistea ta].

| IntelFreak a răspuns:

Data viitoare poarta niste manusi, te ajuta la priza plus extra protectie pentru situatii de genul.