| anonim_4396 a întrebat:

Acum 4 zile mi-am lungit ligamentul colateral la genunchi, iar doctorul mi-a oferit o orteza pe care sa o suport pana pe data de 30...
Problema este ca peste doua zile sunt sanzienele, iar la mine in oras este un festival, iar din pacate nu pot sa merg.
Este o problema grava daca mai folosesc orteza doua zile, iar apoi, la festival voi folosi o genunchera doar pentru cateva ore?
Dupa care voi reveni la orteza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este!
Ce-i mai important pentru tine, un amarat de festival sau sa ramai pe viata cu un picior belit?
Sincer acum, da-l in masa de festival, ca-i mai important sa nu ramai cu piciroul sui, sa schioapeti toata viata, pentru ca ti s-a pus pata sa mergi al un festival.

| Freya1 a răspuns:

Nu te juca cu chestiile astea.
Am avut probleme cu genunchii si crede-ma nu vrei sa complici situatia.