| user1250 a întrebat:

Salut! Acum cateva luni am pus o intrebare si v-am povestit ca un coleg mi-a zis ca daca fac nu stiu ce oua cu zahar slabesc,in fine nu mai o lungesc mult si toti ati zis ca nu, ca nu asta e solutia etc, si am mai citit ca e bine sa ai o alimentatie sanatoasa si sa faci sport si chiar am incercat ce ati zis voi si am reusit sa slabesc 17kg in total si sunt ffffffffff bucuroasa si recunoscatoare ca in sfarsit am reusit si eu sa fac ceva odata ca sa slabesc. Dar as mai avea o intrebare...Ei bine de la un timp nu prea mai am avut pofta de mancare si am facut ce am simtit asa ca am ajuns sa mananc o data pe zi si am slabit mult mai repede ca inainte cand mancam putin si des, nu stiu voi ce ziceti...e sanatos? Astept raspunsuri. Si fara hate va rog, daca nu sunteti capabil sa raspundeti la asta fara sa faceti misto ar fi frumos sa nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun sfat ar fi sa iei legatura cu un medic nutritionist, ai slabit si asta este foarte bine dar ai facut-o infometandu-te.
Nu stiu daca 1 singura masa pe zi este ok, stim regula de baza a celor 3 mese+2 gustari
Secretul este ca mesele sa fie putine si dese, nu cum inteleg unii si mananca de 3 ori pe zi ceafa de porc cu cartofi prajiti.
Deci cum am zis mancat putin si des, nu infometare, 1 masa pe zi este infometare in opinia mea.
Fiecare persoana are nevoie de un regim personalizat si nu de un regim UNIVERSAL asa cum cauta toti pe internet.

Succesuri

| user1250 explică (pentru Simpatic):

Multumesc,am sa fac asta si nu am sa mai ma infometez

Răspuns utilizator avertizat