| Protocal a întrebat:

Acum cateva zile am aflat de la un tomograf ca bunicul meu are tumoare pe creier...

M.a șocat lucrul asta si nu ma pot opri din plâns.

Cum as putea uita? Sau macar sa nu mai fiu asa trist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

În viață întâlnești și lucruri bune și mai puțin bune. Trebuie să te gândești la "partea plină a paharului" - adică sunt oameni și lucruri în jurul tău care contează și au nevoie de tine să le fii aproape!

| Protocal explică (pentru Dumitru_Mirela_1990):

Multumesc frumos!

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns (pentru Protocal):

Tu ai visele tale care așteaptă să fie îndeplinite! Oferă celor din jur compasiune - astfel ajutându-i pe ei, te ajuți și pe tine.