| Capota_Vasilei_1978 a întrebat:

Acum ceva timp am facut Qwan Ki Do si obisnuiam ca la sfarsitul antrenamentului sa facem un exercitiu pentru a detensiona zona lombara(ca un fel de genoflexiune).
Stie cineva cum se face mai exact? Sau Stiti alte exercitii de genul asta?(care sa detensioneze/relaxeze zona lombara)
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| iubitic a răspuns:

Palmele usor intinse si pozitionate in spatele genunchilor, iar trupul se balanseaza usor.Un foarte bun exercitiu de relaxare lombara.