| robert197 a întrebat:

Salut all, in weekend am făcut sport destul de intens, precum sâmbătă am alergat pana n am mai putut, iar duminica am jucat fotbal pana la ultima suflare, totul ok pana luni dimineața când stăteam liniștit mâncând un mar am avut senzația de amețeala, apoi inima bătea rapid iar pieptul îl simteam sub presiune, am ajuns la spital unde mi s-a spus ca inima mi e foarte buna, cât și plămânii, după EKG. In următoarele 2 zile presiunea pe piept a continuat iar apoi mici semne, dar in rest totul pare ok. Poate fi atac de panica sau doar o oboseala din cauza efortului maxim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate.

| Freya1 a răspuns:

Atacurile de panica deși par ca apar din senin de fapt nu apar chiar din senin.Adica,în majoritatea cazurilor sa ajungi sa faci atac de panica trebuie sa îți treacă măcar ceva prin minte.

Pai dacă ai ajuns la spital și îți spune ca ești ok, o fi asa.Dar pentru siguranță și liniștea ta, fa o programare la un cardiolog.

| sammie a răspuns:

Oboseala