| MyLiveIsMusic a întrebat:

Am 1, 68 de cm. în înălţime şi 47 kg. Care este greutatea şi înalţimea ideala care trebuie să o am dacă am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| MyLiveIsMusic explică (pentru bursuc001):

De fapt sunt băiat.

| bursuc001 a răspuns (pentru MyLiveIsMusic):

Upsss :)

Atunci, SCUZĂ "conjugarea"!

În acest caz, greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 62 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 15 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, ar TREBUI să te mai îngraşi cel puţin 12 kg!

O zi frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru MyLiveIsMusic):

Ar fi INDICAT să consulţi şi un medic NUTRIŢIONIST!