| KindKid17 a întrebat:

Ca începător la sală, as vrea sa stiu in cat timp se vor vedea rezultatele, daca lucrezi 5 zile pe saptamana cum trebuie?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu exista un termen de timp valabil pentru fiecare persoana.
Pe langa sala, alimentatia + oidhna este foarte importanta.
Poti sa ajungi sa ai rezultate peste o luna sau peste 1 an.
Acum, nu te gandi ca te faci Hulk peste o luna, dar cu siguranta vei vedea rezultate.
Si ca incepator, iti recomand sa faci antrenamentele asistat de un antrenor si sa te duci pe la un nutritionist sa iti explice cum sta treaba cu proteinele si sa iti prescrie ceea ce trebuie sa mananci.
Succes!

| Donsavas a răspuns:

Cati ani Ai? Ai discutat cu un nutritionist, endocrinolog înainte?

| Steregoi a răspuns:

Cand hainele de acum iti vor ajunge mici si neincapatoare sau cand nu vei mai incapea in ele datorita muschilor mariti in volum. laughing In zece ani hainele isi pierd "elasticitatea" si fiind coapte se rup. laughing Cam peste un an o sa inceapa sa se rupa hainele. In zece ani vor ajunge franjuri. Acum nu stiu daca se vor rupe de uzura sau datorita cresterii in volum a muschilor. Important e sa te imbraci cu aceleasi haine mereu ca sa poti vedea diferenta. Tragi de tesatura si daca ramane gol intre tesatura si trup inseamna ca mai ai de lucru. Sa-ti iei imbracaminte sport larga. laughing

| N0xEterniS a răspuns:

Steregoi, impanzand prostie din feb 2018 smh. Raspund astia pe rupte, dar unu' nu a ridicat o gantera.
Orice culturist ti-ar spune ca TOT timpul trebuie sa vezi rezultate dupa vreo luna jumate maxim, daca vezi peste 2-3 luni, ceva nu e bine, daca vezi rezultate mai repede de 1 luna jumate... pai atunci continua tratamentul pentru ficat pentru ca steroizii isi fac efectul.
Deci daca tu mananci minim 3 mese pe zi, dormi 8 ore, faci la sala cum trebuie, nu te duci sa butonezi telefonul si sa stai la taclale, ar trebui dupa 1 luna, 1 luna si ceva sa vezi rezultate. Prima data, ceva forta (si dar asta depinde, vene pe care nu stiai ca le ai, pentru ca circulatia se imbunatateste) dupa vine si masa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu. Ia si tu obiective. Eu mi-am luat drept obiectiv deschisul borcanului de muraturi, dupa 2 luni de sala si unele tot imi dau dificultati... Mai ales borcanele de castraveti facuti in casa.

| Fedaskyn a răspuns:

Ideea e ce si pentru ce si cat timp lucrezi. Nu este o "cantitate" medie de masa musculara pe care o dezvolti in 5 zile.