| thr93 a întrebat:

Am 1.84 m, 65 kg si 20 de ani si as vrea sa ma mai ingras macar vreo 10 kg. Imi puteti da niste diete de ingrasare? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dieta: regim alimentar recomandat pentru scaderea greutatii corporale. Deci nu ai cum sa slabesti cu ajutorul dietei. Daca totusi doresti sa mai pui ceva pe tine, iti recomand sa mananci la fiecare masa mai multe feluri de mancare, din care sa nu-ti lipseasca ciorba, painea alba, cartofii prajiti cu carne de porc, eventual celebra slana cu ceapa, dulciurile (tortul cu crema de cacao este ideal) si bineinteles bauturile alcolice. Ultima masa sa fie tarziu in noapte. Este interzis sportul. Bafta!

| thr93 explică (pentru neutrino):

Sportul nu este interzis, dimpotriva mancarea care o bag in mine trebuie sa o anihilez prin sport, marindu-se musculatura.

| Grimmjow69 a răspuns:

Cu o alimentatie bogata in proteine si carbo (si grasimi dar doar nesaturate) alaturi de exercitii pentru masa musculara la sala si cu multa rabdare vei reusi sa cresti in greutate si chiar bine.

| thr93 explică:

Se poate mai multe detalii?