| V3lCr0 a întrebat:

Salut am 14 ani cum as putea sa-mi maresc puterea fara sa ma duc la sala? dati-mi si mie niste sfaturihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BellyGiggling a răspuns:

Buna! Pai poti sa te duci sa joci fotbal(vara sau cand e cald si acum ) sau sa umpli niste sticle cu nisip si sa bagi un bat in fiecare capat si sa le ridici zilnic cate 5-10 min happy.Ai putea sa ridici chesti grele pe care mama ta nu le poate face (de ex): o masa de lemn f grea, sau de ex daca stai la casa poti sparge lemnethinking si asa bani pe care iar da mama ta cuiva sa sparga lemnele i-ai putea castiga tu (daca nu o face deja tatal taulaughing ). Sunt multe lucruri care le poti face!happy Fii creativ! Eh, sper ca prin putinele ideei care ti le-am dat sa iti fie de folos!

5 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Flotari happy

| vikloth a răspuns:

Ai putea sa incerci cu elementul X laughing)

| dyanagabryela a răspuns:

Pai...ia si tu niste vitamine-pastilute din alea cum e de ex: ascovit-ul sau care le mai face reclama la tv, mai bine intreaba la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sa faci exercitii acasa daca nu vrei la sala, altfel nu ai cum.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca spanac, carne si bea 1l de lapte zilnic happy