| Ablex222 a întrebat:

Am 14 ani și cred ca am fimoza problema e ca atunci penisul este sculat nu îl pot desface foarte greu pentru ca ma doare.Ce as putea sa fac fără sa implic doctorul și părinți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Inteleg ca ai 14 ani, dar sa intrebi de 10 ori acelasi lucru pe aici si sa stai asa de 3 luni de cand tot ceri pareri... pana acum erai vindecat de mult. Mergi la un medic tinere.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa efectuezi singur interventia chirurgicala. Iti recomand sa aplici o anestezie formata din 2 linguri de pasta de dinti si un plic de hot chilli.

Lasand gluma la o parte, ai nevoie de un consult si probabil ti se va face interventia chirurgicala, unde apropo, nu simti aproape nimic.

| Neagandalf a răspuns:

Nu stiu de ce inca nu esti la doctor :O