| NikuDrz a întrebat:

Am 14 ani si undeva la 70kg. As vrea sa slabesc SI INAINTE sa imi spuneti ca nu trebuie sa mai mananc mult trebuie sa stiti ca eu chiar nu mananc mult. La scoala nu prea imi iau dulciuri si joc destul de des fotbal. Nutritionistul a fost cam nesimtit. e treaba lui sa imi dea un meniu pe care sa il resprect pentru a pierde cateva kilograme. mi-a spus ca daca parintii imi pun o oala de mancare in fata, o oala mananc, iar daca imi pun o farfurie, o farfurie mananc.
In fiecare dimineata si in fiecare seara fac 50 de abdomene. imi puteti sugera niste sfaturi?
Dau funda. desigur happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E bine ca faci sport. Nu toți oamenii sunt la fel, unii mănâncă toată ziua dulciuri și grăsimi și nu se îngrășa, altii pun pe ei doar dacă gusta dintr-o prăjitura. Și orele la care mănânci sunt foarte importante, micul dejun e cel mai important, poți mânca oua, pâine prăjită, brânza, legume, fructe mai ales. La prânz o mâncare gătită, iar cina undeva înainte de ora 8, unde mănânci ceva mai ușor, salate, peste, legume fierte cu ceva proteine. Oricum poți mânca ce vrei tu atâta timp cât nu faci excese și nu te îndopi cu dulciuri, cipsuri și carbohidrați.

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi sau cereale. spor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm. daca lucrurile stau cum spui tu si nu este de la mancare, incearca sa iti faci niste analize hormonale. de multe ori, cand hormonii o iau razna te poti ingrasa, sau mai exista varianta metabolismului care este prea lent. happy
bafta!