| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si am si eu o problema. statand la calculator am simtit cum mi-a batut inima de doua ori mai puternic si dupa aia a inceput sa bata tare. in momentu acela ma panicasem si mie rea frica si parca tremuram. mi-am luat tensiunea cu un parat electric si o aveam 170/88, vazand cat o am m-am speriat si mai rau. la o ora am luat-o si o aveam 133/65. va rog frunos sa ma ajutati si sa-mi spuneti dacae ceva grav dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Crize de panica insotite de palpitatii. Te ajuta un psiholog.

| fabiola a răspuns:

Poti avea aritmie daca in familie ai membrii care au astfel de probleme.Trebuie sa consulti un medic de specialitate, iti va face o electrocardiograma si iti va lua tensiunea corect.

| Danysan a răspuns:

Automat ca nu e recomandat sa stai atat de mult.Si eu am patit ca tine.Am fost si am facut si EKG-vezi ca Organismu oboseste fara sa vrei stand in aceeasi pozitie foarte multe ore.Asa ca recomand multa odihna si stai linistit ca nu fuge de acolo.

| Florenta16 a răspuns:

Nu este nimic. Ceea ce ai tu se numesc palpitatii. Se intampla sa ai, dar nu mereu stii din ce cauza. Te poti duce la un control, si o sa iti dea eventual niste pastile, dar nu te ingrijora. Bafta.

| Iunona a răspuns:

Ai avut palpitatii, te-ai agitat, iar atacul tau de panica a crescut bataile inimii. Daca asta nu se intampla des nu e nimic, poate fi de la oboseala.