| fanmourinho a întrebat:

Am 16 ani si acum cateva zile am avut primul contact sexual fara prezervativ. In dimineata asta m-am trezit cu niste semne albe sub bordura penisului si pe capul acestuia. Iar pe cap e ca si cum ar naparlii. Tin sa precizez ca nu se duce de la prima spalare, trebuie sa frec mai mult si in plus doare la atingere. Astept raspunsuri serioase daca se poate. Stima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Nu e vorba de ruptul atei, e vorba ca ai facut o infectie. Foarte posibil sa aiba si fata cu care te-ai culcat dar nu e obligatoriu sa se manifesteze la fel. E posibil ca ea sa nu aiba nimic happy
In orice caz, foloseste prezervativul macar inca cativa ani pana incepi sa te pricepi mai bine si sa ai o prietena stabila. Asta daca nu iti doresti infectii peste infectii sau un copil la 16 ani happy

| vampiressa a răspuns:

Asa cum spune si Justme este vorba despre "ruperea atei". Chiar daca ar fi fost vorba despre o boala sau ceva de genul nu ar fi aparut asa imediat simptomele. funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te-ai iritat!

| Justme_5871 a răspuns:

Ai auzit de ruperea atei?! Este normal, la primul contact sexual. La noi este himen iar la voi "Ruptul atzei" ca element al "piederii virginitatii" este o alta informatie fara legatura cu realitatea. Frenum preputi sau fraul preputului (asta este de fapt "ata") care leaga preputul de gland nu se "rupe", obligatoriu, la primul act sexual cu penetrare. Este un tesut conjunctiv si poate, foarte bine, sa se intinda.

| RaulDinTine a răspuns:

Dude, du-te la un medic. Serios, nu te juca cu tampenii d-astea. Un site de genul asta nu o sa te ajute. Sunt foarte mici sansele!

| cristibfmv a răspuns:

Du-te la un doctor cred ca ai luat vreo boala

noroc!

| dragutza0 a răspuns:

Pai dragul meu, in primul rand de ce ai avut un contact sexual la ani astia... ma rog poate ti-a ramas (sti tu)dar daca zici ca nu se duce la spalare inseamna ca trebuie sa consulti unmedic cel putin medicul de familie dar intai si intai trebuie sa vorbesti cu mama ta sau mai bine cu tatal tau. daca a fost ceva serios cu fata aceea poti sa ii spui ei ce ti s-a intamplat daca nu ai facut-o deja.cred ca ti-am fost de ajutor kiss fundita:d