| tracef a întrebat:

Salut,am 17 ani si am parafimoza.Dar cand este in erectie si asta nu simt nimic care sa ma deranjeze sau probleme de urinare.pot sa o aduc in stare normala cu putin efort.Iar in stare flasca pot decalota pana la jumatatea corpului penisului. Ma Gandeam daca este vreo problema, astept raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti avea parafimoza. Parafimoza este o complicatie acuta a fimozei in care nu se mai poate face recalotarea, capul peinisului ramane decalotat, este strand in inelul preputial si in cateva ore, maxim 24 de ore se necrozeaza si trebuie amputat (in caz ca nu se intervine chirurgical pentru sectionarea preputului).
Cel mai probabil ai o fimoza larga, dar trebuie sa te vada un urolog

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parafimoza este o complicatie frecventa a fimozei. De regula este dureroasa si provoaca un edem al glandului penian care impiedica recalotarea. Spre binele tau ar fi indicat sa mergi la medic chiar daca nu ti pare o problema majora (parca asta observ eu din cuvintele tale). De ce sa nu ai un penis normal daca se poate.

| tracef explică:

Ok va multumesc!