| Mihai20018 a întrebat:

Am 18 ani si am o problema la penis, de fapt nu sunt sigur daca este o problema sau este ceva normal. Cand am penisul in stare de erectie pot decalota doar putin dupa marginea "capului" iar de acolo nu mai pot. Tin sa precizez ca pana la starea de erectie pot decalota complet fara nicio problema adica in starea flasca sau "medie".
Poate sa ma ajute cineva sa imi spuna daca este normal sau am vreo boala ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fimoza are mai multe grade, cea de care vorbesti tu este cea mai grava, gradul IV.

Clasificarea fimozei:
Fimoza Gradul I - preput complet retractabil cu inel stenotic in teaca
Fimoza Gradul II - preput partial retractabil cu expunere partiala a glandului
Fimoza Gradul III - preput partial retractabil doar cu expunerea meatului
Fimoza Gradul IV - fara retractibilitate.

Citeste despre fimoza, parafimoza si complicatiile fimozei:
https://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

https://www.medlife.ro/......teaza.html

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama FIMOZA si se poate rezolva la orice spital sau cabinet privat, de un medic urolog sau chirurg.

| Mihai20018 explică (pentru Violleta2022):

Crezi? Eu din ce am citit pe net la fimoza nu iti poti vedea deloc capul si ma gandesc daca as fi avut nu trebuia sa nu pot decalota in orice stare ar fi penisul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai20018):

Fimoza are mai multe grade, cea de care vorbesti tu este cea mai grava, gradul IV.

Clasificarea fimozei:
Fimoza Gradul I - preput complet retractabil cu inel stenotic in teaca
Fimoza Gradul II - preput partial retractabil cu expunere partiala a glandului
Fimoza Gradul III - preput partial retractabil doar cu expunerea meatului
Fimoza Gradul IV - fara retractibilitate.

Citeste despre fimoza, parafimoza si complicatiile fimozei:
https://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

https://www.medlife.ro/......teaza.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este fimoza de gradul 4 daca poti decalota in stare flasca.

| oz_1736 a răspuns:

Daca nu te doare nu ai nimic.

| răspundtot a răspuns:

Salut, în mod normal, nu ar trebui băgat nimic în gaură efectiv. Dar poți împinge puțin un deget curat și eliberezi. Pielea are tendința să se mai încâlcească exact ca un computer, mai ales dacă porţi chiloți. Degetul tău va ajuta să dea restart în poziția care trebuie

| Yoshy18 a răspuns:

Pai nu ai destul antrenament. Freacă mai mult menta și se rezolva totul laughing