| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 17 ani si de ceva timp la piciorul drept am o usoara amorteala la degetul mare.De ceva timp m-am apucat de sala si ma duc 5 zile pe saptamana cam asa. ar putea fi de la oboseala? De obicei ma culc pe la 2 noaptea ma trezesc la 10 dimineata si ma duc la sala...cam asa.sau poate fi de la ceva mai grav? astept parerea voastra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mi se pare ceva foarte grav, dormi absolut suficient desi dupa un program prost, nu ai semne de ceva grav. Mergi totusi la medicul de familie pentru consult, imi vin in cap cateva boli grave care ar putea debuta asa. Desi nu cred ca e ceva grav, e mult mai bine sa te vad un medic pentru a fi sigur.

| yadora a răspuns:

Hei ai grija... e un inceput de hernie de disc! Unele miscari ale tale sunt mai dure ceea ce solicita coloana f mult iar la baza spre bazin e posibil ca intre ultimele vertebre sa se fi prins un nerv ceea ce a facut ca amorteala a duca spre picior in jos ...Nu e de joaca, las-o mai moale, fa un pic de pauza si vezi cum iti e; daca se mentine amortela fuguta la un chirurg si consulta-l.

| Psihoyounger a răspuns:

Mai important decat orice parere de-a noastra este consultul urgent la un medic. Sau, iti recomand sa discuti in prima faza cu utilizatorul TPU Brigaela. Dansa e medic si te va indruma mai bine decat mine. Sa ma tii la curent!

Sanatate!

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mergi la medic! circulatia sangelui! este foarte important sa-ti faci un consult! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm m-ati cam speriat...hernie de disc? deci degetul il simt e ff putin amortit in varf. o sa vb cu mama sa ma duc la doctor sa vad.