| pit2323 a întrebat:

Salut.

Am 18 ani 1.82 si 102 kg... Am forma corpului in asa fel incat nu arata de 100 kg arat de vreo 90... probabil am oasele grele

Am picioarele groase am si burta...

Vreau sa ma ajutati cu o dieta cu care sa slabesc. Vreau sa ajung undeva la 90 kg si sa fac forma la piept si brate(la patratele nici nu ma gandesc, doar sa scap de burta si sa subtiez picioarele. (exercitile le voi face la sala nu acasa )

Vreau sa imi recomandati si niste proteine sau suplimente in caz ca e nevoie (nu pastile ) Si vreau sa ma lamuriti cu o chestie :Am citit pe net ca de la proteine si sala diferite pareri despre penis, uni zic ca le creste de la sala si proteine uni zic ca le scade.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. nu au nicio treaba cu testosteronul, deci nu influenteaza in niciun fel "penisul"

2. proteinele se gasessc si in mancare ( carne, peste, branza, oua, lactate ) din suplimente iei DOAR DACA nu-ti asiguri 2 grame / kg-corp din mancare

3. Lasa dietele, tu elimina carbohidratii, consuma doar proteine + grasimi si o sa slabesti.

| sport21 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu iau carnitina care are urmatoarea valoare energetica pentru 100 ml :34. 4kcal, proteine 0 grame, carbohidrati 8, 6g, zahar 8, 6 g, l carnitina 5000 mg, restul de acizi grasi lipide fibre sunt tot 0 g
Deci are carbohidrati dar totusi carnitina e pentru slabit ce parere ai de carnitina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru sport21):

Stiu ce e carnitina, e un aminoacid care ajuta arderile.

Are foarte putini carbohidrati ma, 8.6 gr = nesemnificativ totusi.

Am o parere buna, poti sa iei linistit inainte de antrenament, atunci conteaza.

| paco28 a răspuns:

Frate fa tu sport, alearga in fiecare seara cam jumatate de ora si fa abdomene si incet incet o sa slabesti am avut si eu 86 si acum am 67 kg happy nu lua pastile sau prostii... FAI SPORT!