| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si sunt fumator, de 2 zile am inceput sa simt in gat pe partea stanga ca un fel de galma ca si cand mi-ar sta ceva in gat! Se poate sa fie si de la o raceala sau sa ma alarmez la ceva mult mai grav? Eu am fost racit saptamana trecuta si am ramas cu tusea... Daca imi poate da cineva un sfat? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Se poate sa fie de la raceala, dar nu stica o vizita pana la medicul de familie...

| pulx a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Sa fie cancer? Sau sa nu ma gandesc asa de departe?

| pulx a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Am doar amigdala stanga umflata atata.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru pulx):

Nu pot sa inteleg ce e asa greu sa te duci pana la medicul de familie... adica iti faci griji, scrii aici, dar nu faci ceea ce trebuie sa faci

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima6789777 a răspuns:

Ganglion oare? S-ar putea sa fie si amigdala.