| Mexy96 a întrebat:

Am o pisica aproape de batranete si de 4 zile am observat o galma pe obrajorul drept si ca are o zone inflamata pe labute in partea de sus, i-am dat antibiotice si am hranito, a scapat de galma dar cu accea inflamatie tot a ramas, la inceput era de vreo 2 cm acum parca s-a mai marit un picsad, vreo-un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mexy96 explică:

Nu ai inteles, la labute nu are galma e o parte roie si fara blanita sad

| sylvia1000 a răspuns:

Mda... daca este pisica de curte se eplica treaba, nu trebuie sa te ingriorezi, o sa ii treca in cateva zile sau saptamani, a avut si pisica mea la fel, numai ca la laba si am bagat-o cu labuta in apa calda si s-a spart, nu con teza ca este la laba sau la obraz chestia este ca s-a infectat locul, probabil sa intepat, sau ceva de genu si i sa ifectat locul, in galma aia este un puroi ca sa iti spun mai eact si ala trebuie scos cumva, ca si la oameni, daca nu ii trece trebuie dusa la doctor si operata, sa ii scoata chestia, nu este de batranete s-a lovit pur si simplu sa a tras vreo bataie, succes!

| sylvia1000 a răspuns:

Nu conteaza unde este, chestia este ca daca nu trece sa zicem in vreo 2 saptamani trebuie dusa la doctor, vezi si tu tiam spus mai mult ca sigur zona este infectata si trebuie curatata, trebuie sa ii iasa infectia nu stiu asa pe nevazute nu stiu sa iti spun, trim si o poza pe mail si vad