| Neymarjrfive a întrebat:

Salut, am 19 ani si țin foarte mult la parul meu și de aceea sunt și foarte paranoic. De multe ori îmi bag mana excesiv în par sa vad dacă îmi cad multe fire de par si câteodată îmi cad ceva mai multe, poate depășește ușor 100 de fire /zi.Mentionez ca nimeni de la mine din familie nu este chel ar trebui sa îmi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Este o manifestare a anxietății TOC, nu paranoia. N are nicio treaba

| Ineys a răspuns:

Niciodata nu se stie. Mie nu imi cade nici un fir cand dau cu mana prin par, doar la dus. Poate ar trebui sa-ti faci griji smug.

| Neymarjrfive explică (pentru Ineys):

Am vorbit cu părinții despre asta totuși și au zis ca e normal sa îmi mai cada din moment ce bag incotinu mana în el. Probabil nu e nicio problema din moment ce nmn din familie nu e chel

| Vdiana96 a răspuns:

La adolescenta parul se regenerează și de aceea îți cad fire de par. După părerea mea nu este un motiv de îngrijorare, ai putea sa îți iei un șampon anticadere!