| rocky998 a întrebat:

Salut, am 20 de ani si sunt baiat, acum 4 ani am avut o perioada in care m-am drogat, de atunci sunt curat dar totusi am ramas cu niste probleme. De-a lungul acestor 4 ani am fost la doctorul de familie de mai multe ori pentru consultare, nicioadata nu i-am spus despre ce a fost vorba iar acum regret asta. In 2017 cand am fost la un consult periodic la testul ekg mi-a iesit o bataie in plus la inima, uitandu-ma pe ekg am vazut ca bataile erau inegale, unele mai scurte altele mai lungi si doctorului cardiolog la fel nu i-am spus de ce ar fi fost cauza desi m-a intrebat. Din 2017 cand se lasa frig incep sa respir greu si incep sa fie mai dese bataile neregulate iar de cateva luni au inceput sa fie mai dese episoadele in care simt ca mi se opreste inima. Chiar acum o seara am simtit cum mi-a stat inima cam o secunda si putin dupa ce m-am fortat oleaca mai tare. Am o programare la cardiolog insa as dori sa stiu ce pot face in situatia asta si as dori seriozitate, inteleg ca ce am facut a fost nesabuit insa nu pot da timpul inapoi.O seara faina tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LucianDumitru13 a răspuns:

Păi,părerea mea este că ar trebui să spui doctorilor despre incidentul tau de acum 4 ani, pentru ca aceştia să ştie ce ar putea face, problemele de inimă sunt lucruri serioase şi nu trebuiesc ignorate pentru că se pot agrava...
Încearcă să faci mai puțin efort şi să te păstrezi!
Succes!