| numesiprenume0 a întrebat:

Am 21 de ani si un corp nu prea dezvoltat. As dori sa stiu daca lungimea, dar si grosimea oaselor se mai modifica la aceasta varsta? Daca da, ce pot sa fac mai ales pentru grosimea oaselor? Inafara de sportul care este pentru cresterea in lungime, pentru grosime nu am idei... Si totusi mai am sanse la 21 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta, cresterea este completa si terminata.
Mai poti creste doar in volum happy adica poti sa te ingrasi sau sa slabesti, dar oasele nu se mai lungesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvoltarea se încheie aprox. la 18 ani la femei și la 25 de ani la bărbați. Deci mai ai aprox. 4 ani la dispoziție să faci un sport.

| alex15ccc a răspuns:

Mergi la sala

| SERIALS a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza raspunsurile la aceeasi intrebare.

| Gaby212 a răspuns:

Fa inot.Si eu eram vai de steaua mea...

| SantalPorcocale a răspuns:

Oasele n-au cum sa ti se mai dezvolde la 21 de ani?
Si care-i baiu? Ai oasele subtiri ca la pui? lol