| AniCasi a întrebat:

Am aflat ca am o problema cu glanda tiroida si anume tiroidita autoimuna, cu noduli! cat de grava e aceasta boala? In timpul tratamenutului urmat trebuie sa se tina si regim? Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o boala serioasa, fiindca necesita supraveghere si tratament toata viata. Dar cu tratament nu este mortala. Daca iei cortizonice (prednison, medrol, etc) trebuie sa mananci complet nesarat

| BiuL a răspuns:

Cine ti-a dat diagnosticul nu ti-a dat si un tratament? Intreaba un medic, nu pe TPU pentru ca e o chestiune serioasa.